středa 29. srpna 2012

Letošní Fashion weeky

  Fanoušci módy z Prahy letos dostali předčasný vánoční dárek (hehe, je srpen a já už myslím na Ježíška !?!)
v podobě rovných tří fashion weeků! Tedy, opravdové weeky, které trvají celý týden, jsou jen dva,
pak je tu jeden weekend (který ale trvá čtyři dny). Občas by se takový hodil i v normálním týdnu :D
Každý z nich má něco navíc, čím se líší od ostatních, ať už jde o lokaci, návrháře či doprovodný program.
Jeden se odehrává celý v přehlídkovém stanu, druhý má ve stanu přehlídky jen z částí a třetí je má v kostele, a v rámci toho druhého tu budou i módní diskuze s význačnými osobnostni. Někteří návrháři se objeví
na více než jednom, každopádně už předem můžeme určit vítěze - je to Simple Concept Store,
který se objeví dokonce na všech třech.

Ale který z fashion weeků bude nejúspěsnější? To zjistíme až v září a říjnu, ale rozhodnout
se můžete podle malého přehledu:

Prague Fashion Weekend

  Z otevřeného mola v Pařízské se tento rok přesunuje, ve snaze přiblížit se fw v New Yorku, Paříži či Miláně, do přahlídkového stanu. Minulý rok akce podle reakcí na internetu nedopadla uplně nejlépe, vytýkány byly unavené a strhané modelky, nenápadité a neinovativní modely, čeští návrháři ničím nepřekvapili a ačkoliv se akce konala v Pařížské, centru vysokého krejčovství ve střední Evropě, tak se tam žádná z haute couture typu LV, Dior, Valentino či Prada neobjevila.

  Snad to bude tento rok lepší, přehlídkový stan dodá na atmosféře a z minulých chyb se doufejme poučí.
Program je na první pohled zajímavější o butiky z Pařížské, tedy Fendi ( i když pouze plavky a spol.) a Simple Concept Store a známé české návrháře jako Jakub Polanka, Hana Havelková či českou návrhářku žijící a ( úspěšně ) tvoříci v Paříži Kateřinu Geislerovou ( prý není přibuzná s Aňou ). Zajímaví jsou také hosté ze zahraničí, najdeme tu speciálního hosta z Berlínského fashion weeku, od Německých sousedů tu pak bude ještě Zofie Angelic a pak ještě z Gruzie Avtandil. Z konfekce tu bude např. Blažek či S.Oliver.

Já osobně mám už lístek na Jakuba Polanku, ještě se těším na Geislerovou a Angelic. Určitě se koukněte
na jejich webovky, stojí to za to!

www.katerina-geislerova.com   www.zofieangelic.com    www.avtandil.ge

místo: Hradčanské náměstí
datum: 12.-16.9
vstupenky: 150-250 Kč
www.praguefashionweekend.cz

 minulý fw v Pařížské

Dreft fashion week

  Minulý rok proběhl ve spojení s designblokem dle mého názoru úspěšně, v reprezentavních sálech Obecního domu se představili i někteří méně známý návrháři, jejiž kolekce se zdály být dostatečně fresh, každopádně zaujala minimálně část kolekce. Snad se mi podaří vyhrabat i pár fotek. I v mediích byl fashion week hodnocen lépe než Prague fw. Celkově se zdál profesionálnější, uvidíme jak to bude tento rok.

 Hlavním tahákem se zdá návrhář Alexandre Herchcovitch z brazilského Sao Paula, kterého do světa vysoké módy přivedla sama Anna Wintour. Jednak tu bude mít přednášku a diskuzi s veřejnoustí na VŠUP a také zde představí svou novou kolekci ( hned po jejím uvedení na NY fw! ), a to jako v prvním měste v Evropě.
Z módního světa Jižní Ameriky k nám zavítá ještě supermodelka z Argentiny, Valeria Mazza. Modelka ze slavné éry Cindy Crawford a Lindy Evagelisty, která se objevila na obálkách Vogue, ELLE nebo Glamour, tu bude také vést diskuzi s názvem Fashion Talk, která se odehraje v přehlídkovem stanu The Tent na Alšově nábřeží. Přednášek a diskuzí bude víc, např. Eugenio Bramerini bude v Tentu mluvit o historii jeansů.
( Eugenio Bramerini je CEO značky Adress idea, která je distributorem značky Paul Frank pro ČR, také nabízí jiné, méně známé značky a vintage Converse či Levis či zakázkové ocvokování oblečení. ) Kromě toho se na fashion weeku objeví Simple Concept Store s přehlídkou známých červenopodrážkových bot Christiana Louboutina, Stefanel, výherkyně soutěže Dreft Black Card Jindra Jansová či prezentace módní tvorby ateliérů VŠUP pod vedením Josefa Ťapťucha a Liběny Rochové, poté také výběr - Young talents.

  Určitě bych se chtěl dostat na módní diskuzi s Alexandrem Herchcovitchem a také na Fashion Talk s Valerií Mazza, nějáký ten doprovodný workshop a možná se podívám i na mladé talenty.


 Adress idea - Rytirska 10 nebo 28.rijna 7, Praha 1

místo: Rezidence primátora, Salmovský palác ( Hradčanské nám .), The Tent ( Alšovo nábřeží ), VŠUP
datum: 17.-23.9
vstupenky: 90, studenti 72 Kč
www.dreftfashionweek.cz

Designblok: Premier fashion week

Úvod je stejný jako u Dreftu, jak už bylo řečeno minulý rok to byla jedna a ta samá akce.

Letos zde najdete jména jako Liběna Rochová, Tatiana Kovaříkova nebo Klára Nademlýnská, které budou prezentovat svá díla na přehlídce v kostele Šimona a Judy. Svou kolekci Boss black winter zde uvede také značka Hugo Boss, Hana Zárubová,  Zdenka Imreczeová či ZOOT. Jedna z dalších částí fahion weeku se odehraje v Pařížské 13, kde bude Louis Vuitton celý týden prezentovat novou kolekci Yoyoi Kusama ( ve čtvrtek se tam uskuteční i art talk - ale pouze na pozvánky ). Simple Concept Store uvede výstavu Liběny Rochové a Denisy Nové ve Superstudio Clam-Gallasův palác, kde najdete také novou kolekci hodinek Prim. V Openstudio Šporkovský palác najdete po celé trvání fw přes 20 prezentací návrháří a butiků, mezi nimi La Femme Mimi, Jindru Jansovou, Novestu, školy oděvního návrhářství a další..

  Určitě všem doporučuji navštívit Designblok i s jeho bratříčkem fashionweekem dohromady, asi se nedá stihnout všechno, ale ten nával inspirace, originality a stylovosti vás prostě zasáhne. Z mé zkušenosti doporučuji minimálně Šporkovský palác v Hybernské, zaměřený na designéry a designérská studia, naprosto úžasné prostory, spousta nových nápadů a zajímavých lidí! Fashion week je k tomu ještě bonus navíc. 
Z designbloku mě zaujal Týden italského designu v Clam-Gallasův paláci, který je pro změnu zaměřen na "vzácnosti, řemesla a luxusu v dnešním světě. Ze samotného fashion weeku se pak těším na kolekci Yayoi Kusama s názvem Láska navždy a Christiana Laboutina v podání Simplu.


místo: kostel sv. Šimona a Judy ( Dušní ulice ), výstavy:  Studia Šporkovský palác ( Hybernské 5 ) a                     Clam-Gallasův palác ( Husova 20 ), příp. butiky učinkujících značek
datum: 1.-7.10.
vstupenky: přehlídka 100 Kč, když máte vstupenky i na Designblok tak zaplatíte 70 ,-
                 do studií stojí vstup 200 nebo 150 Kč
www.designblok.cz/#/cz/premier-fashionweek

Žádné komentáře :

Okomentovat