čtvrtek 6. září 2012

Preppy vol.2

  V předchozím příspěvku "Back to school" jsem se pokusil o souhrn historie a základních pravidel stylu preppy, který právě teď stoupá na oblibě, a také jsem uvedl pár stránek, které se mu věnují. Když jsem
se o něj ale v poslední době zajímal podrobněji, narazil jsem na spoustu dalších zajímavých webů, které určitě stojí za zmínku. Také bych rád zmapoval  preppy obchody v Praze, ale o tom někdy příště :)

www.trashness.com - Nizozemsko francouzský preppy blog o pánské módě, denní příval stylových fotek od čtenářů i od autorů.

www.unabashedlyprep.com  - Blog amerického módního fotografa F.E. Castleberryho, který spolupracuje např. se značkou Polo Ralph Lauren nebo Club Monaco a jehož fotografie se objevili i v knize Preppy - Cultivating Ivy Style, mapuje tento styl na východním pobřeží USA, převážně v NY.

www.thestyleblogger.com   - Style Diary nejlépe oblekaného muže ameriky (podle časopisu Esquire),
ve kterém se dělí o své outfity, postřehy a tipy. Za zmínku stojí také velká pozornost věnovaná správné velikosti obečení.

www.acontinuouslean.com - Přináší jednak novinky ze světa módy, fotografie z ulice i typy na zajímavé a originální obchody nebo restaurace.

www.dapperlou.com  - Populární blogger z New Yorku přináší výborné fotky a také příval neobvyklého stylu, mixu tradičního ( Preppy ) a etnického, kteéý ukazuje na sobě, anebo fotí jiné lidi s "obdivuhodným" stylem ( najdete je pod názvem Street Gents ). Zajímavost: ilustraci, kterou vidíme nahoře, dělal slovenský grafik, také vyznavač preppy, Ivan Kasaj.

www.hypemeanseverything.com - V překladu "humbuk znamená vše" (což často sedí na módní průmysl) jsou webovky, kde naleznete vše od módy přes design a umění až po zajímavé hotely. Ve slovech zakladatele jsem zjistil, že s ním mám veclku dost společného, tak si sem dám malou citaci:


"  Undergraduate, bored at school, trapped in finance classes. Wanna be a money maker so fuck art, let’s be hedge-fund manager. Waiting for school to end up, I funded this site in the summer 2010 to share my enthusiasm and all visually moving pictures. So this will be the deposit of my thoughts, my dreams, my addictions.
  Hype does mean everything. You can’t deny that. It says fashion, it says music, design, art, culture and so many things at the same time. I can’t stand close-minded people, but if like me, you believe sandals are not shoes, then you’re in the right place.
  I abandoned my Air Force 1 to rock my double-monks. Bow-tied and starry-eyed. 24/7 geek. I’m the nerd next door, wearing suits for no reason. Love girls with oversized glasses."

Pokud je vám to také blízké, řekl bych že si stránky zamilujete..

www.amineftegarie.nl  - spíše než fotky zde naleznete zajímavé články a eseje v aj, citáty a hlavně znovu a znovu se opakující téma - Steva Jobse. Témata jsou různá, od novinek z it přes filmy až po módu. Zajímavé okénko do trochu jinehé světa ajťáků :) Doporučuji navštívit také www.flickr.com/photos/aminozuur nebo www.aminozuur.tumblr.com/

www.les-freres-jo.blogspot.com - Další z řady francouzských módních blogů, naleznete zde výběr zajímavých kousků z aktuálních kolekcí a obchodů a také dokumentaci outfitů autorů.

Další weby (preppylookbook atd...) najdete v minulém článku.

Žádné komentáře :

Okomentovat